Pandemia w ostatnich latach mocno wpłynęła na panujące trendy i upodobania społeczeństwa. Lockdown i okres kwarantanny pokazał, jak ważne jest posiadanie własnego ogródka, w którym można przebywać i wypoczywać bez ograniczeń. Pandemia spowodowała, że dynamicznie wzrosło zainteresowanie zakładania ogrodów i ogólnie uprawami czy hodowlą roślin.  W związku z zbliżającym się rokiem 2022, chcemy przybliżyć, jakie są trendy w nowoczesnej aranżacji ogrodów i parków oraz jak praktycznie zaaranżować nasze ogrody, tarasy, a nawet balkony.

Ogród w 2022 roku – jaki powinien być?

Dwoma z rozwijających się trendów nie tylko ogrodnictwie, ale w stylu życia są minimalizm i ekologia. To są dwa nurty, które będą dominować w ogrodnictwie w najbliższych latach. Głównym założeniem minimalizmu jest zaaranżowanie przestrzeni w najprostszy sposób, aby znajdowało się w niej jak najmniej ozdób i innych rzeczy. Natomiast rosnący w siłę trend ekologii ma założenie, że wszystko co znajduje się na danej przestrzeni służy środowisku, czyli przyczynia się do oszczędności wody, energii oraz wybierania takich przedmiotów, które wykonane są z naturalnych materiałów nie przyczyniających się do zaśmiecania środowiska. 

Ważnym zauważalnym trendem jest również styl skandynawski. Przede wszystkim pomieszczenia czy przestrzenie w tym stylu charakteryzują się prostotą, funkcjonalnością oraz elegancją. Główną zaletą tego stylu jest fakt, że można zaaranżować elegancki ogród niskim kosztem. Zapewne z tego powodu ten styl stał się tak popularny. Ponadto jest on bardzo spójny z trendem minimalizmu. 

Trendy ogrodowe, a rabata ogrodowa – dlaczego jest to niezbędny element w każdym ogrodzie?

Rabaty ogrodowe producenta WoodTechnika doskonale wpasowuje się w panujące i rozwijające się trendy ogrodowe. Przede wszystkim taka skrzynia na warzywa, zioła czy kwiaty zaprowadza porządek w ogrodzie, co powoduje, że ogród staje się elegancki, estetyczny, a co ważniejsze czysty. Ponadto skrzynie na rabaty od WoodTechnika wykonane są z drewna skandynawskiego. Takie drewno nie tylko doskonale wpasowuje się do przestrzeni w stylu skandynawskim, ale również specjalizuje się większą odpornością na różne czynniki atmosferyczne od drewna pochodzącego z Polski. Drewniane skrzynie na warzywa od WoodTechnika chronią również rośliny przed szkodnikami. W związku z tym takie warzywniki potrafią być zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne. Takie rabaty doskonale się wpasują zarówno do stylu skandynawskiego, jak i do przestrzeni minimalistycznych.

Rabata ogrodowa z systemem nawadniania w trosce o środowisko

Największym atutem rabat ogrodowych marki WOODTechnika, jest fakt, że zastosowanie ich w swoim ogrodzie nie szkodzi znacząco środowisku. Skrzynie wykonane są z drewna. Są one wykonane z naturalnych materiałów, które są łatwe w utylizacji. W rabatach ogrodowych można posadzić różne owoce, warzywa i zioła, które można będzie przeznaczyć do spożycia. Naturalna żywność bez dodatków z własnego ogródka jest zdecydowanie lepsza dla organizmu człowieka, a także przyczynia się do ograniczenia masowej produkcji warzyw, które są zanieczyszczane nawozami.

Ponadto decydując się na drewnianą rabatę ogrodową od WoodTechnika można zakupić do niej dopasowany system nawadniania. Taki system sprawi, że rośliny w takiej rabacie zostaną odpowiednio podlane bez nadmiernego zużywania wody. 

Rabata ogrodowa od WOODTechnika – najlepsza opcja do ogrodu w 2022 roku

Podsumowując drewniane skrzynie z systemem nawadniania do ogrodu od WoodTechnika są doskonałym wyborem do zastosowania do własnego ogrodu. Mogą one w znaczny sposób poprawić estetykę ogrodu, a jednocześnie poprawić jego funkcjonalność. Rabata ogrodowa marki WoodTechnika wpasowuje się w wszystkie trendy ogrodowe, które będą miały znaczenie w 2022 roku.