Niemal każdy miłośnik ogrodu pragnie mieć piękne uprawy warzywne i jednocześnie estetycznie wyglądający ogród. Wielu z nich decyduje się na założenie własnej grządki warzywnej w skrzyni na rabaty. Poniżej w wpisie przedstawimy, dlaczego rabaty ogrodowe cieszą się coraz większą popularnością.

Czym się wyróżniają rabaty ogrodowe?

Rabaty ogrodowe to skrzynie w których można uprawiać różnego rodzaju rośliny tj. kwiaty, warzywa czy zioła. Takie skrzynie do uprawy roślin stają się coraz bardziej popularne w ogrodach zachodnich państw Europy. Rabaty mają wiele korzyści tj. pomagają zachować porządek, zwiększają estetykę w ogrodzie, czy zwiększają efektywność upraw warzywnych. 

Jakie korzyści ma założenie uprawy warzywnej w rabacie ogrodowej?

Rabaty ogrodowe przede wszystkim służą do tego, aby ochronić uprawy roślinne przed niekorzystnymi czynnikami. Najczęściej do takich należą:

  • niewłaściwy rodzaj gleby
  • mróz 
  • szkodniki wyżerające i niszczące plony
  • chwasty
  • zwierzęta domowe
  • i innne

Dodatkowo dzięki  rabatom łatwiej jest  zachować porządek w ogrodzie ze względu na to, że ziemia nie wysypuje się ze skrzyni na ogród. Dzięki rabatom ogród będzie w pełni funkcjonalny i estetyczny.

Jaką rabatę warto mieć w swoim ogrodzie?

Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem okazuje się zakup drewnianej rabaty ogrodowej, która nie zaszkodzi uprawie roślin oraz zapewni estetyczny i naturalny wygląd ogrodu. W GardenTechnika mogą Państwo znaleźć ciekawe propozycje drewnianych rabat ogrodowych w różnych konfiguracjach, rozmiarach oraz wysokościach. Współpracujemy z marką WOODTechnika, która przygotowuje rabaty ogrodowe z drewna skandynawskiego. Ten typ drewna jest o wiele trwalsze i odporniejsze. W ten sposób czy to wąskie rabaty czy podwyższone rabaty nie zniszczą się pod wpływem mrozu, deszczu, czy gradu. 

Jeśli chcecie poznać więcej informacji o naszych rabatach zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu oraz z pozostałymi wpisami na naszym blogu.