Poszukujesz odpowiedniej rabaty ogrodowej, która będzie łatwa w złożeniu i jednocześnie trwała? Modułowe drewniane skrzynie na rabaty od WOODTechnika są przygotowane dla klientów tak, że składa się je szybko i bezproblemowo. Poniżej wyjaśnimy, jak łatwo i skutecznie można założyć własny warzywnik lub skrzynię na kwiaty do własnego ogrodu.

Dlaczego rabaty ogrodowe są tak łatwe do złożenia? 

W WOODTechnika do produkcji modułowych rabat ogrodowych wykorzystujemy  wysokiej jakości deski z drewna pochodzącego ze Skandynawii. Na tych deskach wykonujemy odpowiednie nacięcia, które pozwalają ułożyć wszystkie elementy niczym klocki. Ponadto skrzynie modułowe mają taką zaletę, że można je składać i układać w każdym kierunku.

Jak złożyć modułową rabatę ogrodową?

  1. Przygotuj podłoże do założenia rabaty

Przede wszystkim należy wyrównać teren, na którym chce się założyć rabatę. Płaskie podłoże pozwoli na równomierne rozłożenie wody oraz zmniejszy się ryzyko przelania roślin. 

  1. Rozłóż agrowłókninę 

Rozłożenie agrowłókniny na ziemi jest podstawą do założenia rabaty ogrodowej, która pozwoli oddzielić zawartość skrzyni od podłoża. Ma to na celu zabezpieczyć rośliny przed szkodnikami, a także chroni uprawy przed chwastami. Dodatkowo agrowłóknina pozwala oddzielić podłoże od uprawy. To pozwala na ułożenie skrzyni w miejscu, w którym gleba nie sprzyja uprawianiu warzyw czy kwiatów. Nasza firma w każdym zestawie modułowych skrzyń na rabaty dołącza agrowłókninę.

  1. Złóż szkielet rabaty

Następnym krokiem jest ułożenie wszystkich drewnianych elementów na rozłożonej już agrowłókninie. Dzięki odpowiednim nacięciom składa się wszystkie elementy niczym klocki. (Kliknij tutaj, aby zobaczyć video z instrukcją). Skrzynia podwyższy poziom upraw, co zabezpieczy rośliny przed domowymi zwierzętami, a także szkodnikami. 

  1. Załóż folię zabezpieczającą

Podepnij zszywaczem folię zabezpieczającą na wewnętrznych ścianach bocznych drewnianej konstrukcji rabaty. Dzięki tej folii zabezpieczy się rabatę przed wilgocią oraz zimnem, jak również ochroni drewno i wydłuży czas użytkowania drewnianej rabaty. 

  1. Wsyp ziemię i posadź rośliny

Ostatnim krokiem jest wsypanie odpowiedniej ziemi do rabaty oraz posadzenie w niej warzyw i roślin. 

Ile zajmuje montaż modułowej rabaty ogrodowej? 

Cały montaż modułowej rabaty ogrodowej od WoodTechnika nie powinien zająć dłużej niż 15 minut. Nawet osoby dopiero rozpoczynające przygodę z ogrodnictwem oraz robótkami technicznymi, powinny sobie poradzić bez większych problemów.