Piękny i zadbany ogród jest powodem do dumy jego właściciela. Kwiaty uprawiane w ogrodach często kwitną w określonych miesiącach. Jednak trawy ozdobne mogą cieszyć okiem nawet cały rok. W tym artykule pokażemy, jakie trawy ozdobne świetnie sprawdzą się w ogrodach, a także dlaczego warto je uprawiać w rabatach ogrodowych.

Trawy ozdobne w ogrodzie

 Trawy ozdobne potrafią nadać unikalnego stylu czy to w nowoczesnym, japońskim czy bardziej klasycznym ogrodzie. Za pomocą takich traw można szybko się w naturalny sposób odgrodzić się od sąsiadów. Nada to klimatycznej atmosfery i jednocześnie pozwoli do zachowania prywatności i większej swobody w ogrodzie. 

Jakie trawy ozdobne posadzić w ogrodzie?

W polskich ogrodach najlepiej się sprawdzą:

Miskant Chiński:

Miskant Chiński to odmiana traw ozdobnych. Może osiągać od 2 do 3 m wysokości. Miskant Chiński kwitnie w sierpniu i wrześniu.  W tym czasie pędy zakończone są srebrno-beżowymi kłoskami. Miskant Chiński nie jest skomplikowany w uprawie w związku z tym nie powinno być problemu z jego pielęgnacją w każdym ogrodzie. Najlepiej jednak będą rozwijać się przy żyznej, lekko wilgotnej glebie i przy dobrze nasłonecznionym miejscu. Doskonale znosi warunki miejskie.

Kostrzewa sina:

Jest to jedna z piękniejszych odmian traw ozdobnych wieloletnich. Jest to niska roślina w kolorze niebiesko – popielatym. Kostrzewa sina nie jest ciężka w pielęgnacji. Należy ją posadzić w dobrze nasłonecznionym miejscu, a także w dobrze przepuszczalnej i suchej glebie. Ponadto nie wymaga skomplikowanych prac pielęgnacyjnych. Należy podcinać uschnięte lub nadgniłe liście w okresie wczesnowiosennym. 

Rozplenica Japońska:

Jest to trawa ozdobna inaczej nazywana “piórkówką”. Jest to roślina osiągająca 80 cm wzrostu. Jest to roślina, która jest trudniejsza w pielęgnacji. Wymaga ciepłego,  mocno nasłonecznionego miejsca. Ponadto rozplenica japońska źle znosi wiatr, więc należy ją posadzić w takim miejscu, gdzie nie będzie wietrznie. Jest to jednak roślina odporna na mróz, dzięki temu może cieszyć oko przez cały rok. Wystarczy tylko ją delikatnie przycinać w maju. Ropelnica Japońska świetnie rośnie osobno, a także w grupie. Doskonale nadaje się do rabat, czy obrzeży zbiorników wodnych. 

Trawy ozdobne w rabatach ogrodowych – dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Rabaty ogrodowe w  drewnianej skrzyni będą świetnym rozwiązaniem do uprawy traw ozdobnych. Drewno w połączeniu z trawą ozdobną doskonale sprawdzi się w ogrodzie w każdym stylu. Drewniane warzywniki od WoodTechnika wykonane są z desek sosnowych pochodzących ze Skandynawii, oznacza to, że również odporne są mrozy. Ponadto uprawa traw ozdobnych w rabatach nie tylko sprawi, że ogród będzie lepiej się prezentował, ale także zapewni ochronę przed niesprzyjającą glebą, czy szkodnikami tj. ślimaki czy krety. Kupując rabatę ogrodową marki WoodTechnika w zestawie uzyskuje się agrowłówniknę, siatkę na krety oraz folię ogrodową. Dlatego takie trawy będą dodatkowo zabezpieczone.

Zapraszamy do zapoznania się z aostymentem naszych rabat ogrodowych w sklepie GardenTechnika!